Meer huisdiners voor studenten in 2025

Samenwerking Resto VanHarte en DUWO krijgt vervolg

Na een geslaagde pilot in 2024 zetten Resto VanHarte en studentenhuisvester DUWO hun samenwerking voort. In 2025 organiseren we samen veertig pop-up huisdiners in studentencomplexen in Delft en Leiden.

Het idee is simpel Γ©n krachtig: studenten op een laagdrempelige en gezellige manier met elkaar in contact brengen – gewoon in hun eigen wooncomplex.

Student Laura van Walraven weet hoe spannend dat in het begin kan zijn: β€œDe eerste keer ging ik alleen naar het huisdiner. Dat vond ik best spannend, maar het contact maken ging heel makkelijk. Ik ben er de volgende keer zeker weer bij.”

Eenzaamheid onder studenten
Meer dan 62% van de studenten voelt zich enigszins tot sterk eenzaam, blijkt uit de Monitor Mentale Gezondheid en Middelengebruik (RIVM/Trimbos-instituut, 2023). Vooral de overstap naar het studentenleven en wonen in een nieuwe stad zonder netwerk spelen hierin een grote rol.

Ook DUWO ziet in haar complexen dat de behoefte aan verbinding groeit. Dankzij de samenwerking met Resto VanHarte kunnen bewoners elkaar op een toegankelijke manier ontmoeten – dichtbij huis.

Samen aan tafel in de common room
De huisdiners vinden plaats in de gemeenschappelijke ruimtes van DUWO-complexen. Voor slechts vijf euro krijgen studenten een verse, warme maaltijd. Per keer is er plek voor 20 tot 40 deelnemers, afhankelijk van hoe groot de locatie is. Na afloop is er ruimte voor ontspanning, zoals een spelletjes- of filmavond. Kortom: een leuke manier om elkaar beter te leren kennen.

Onze nieuwsbrief kunnen wij binnenkort afstemmen op jouw interesse, zoals welke plaats of welke activiteit. Als je nu je interesse doorgeeft, maak je kans op een exclusieve Resto-mok of Resto-paraplu!